Čo robiť: pomôcť dieťaťu, aby štruktúra nové poznatky

Čo robiť: pomôcť dieťaťu, aby štruktúra nové poznatky. Ako na to? Opýtajte sa svojho piateho grader, aby vám povedal viac a viac o ich nových učiteľov. Nech povie, kto a ako volať, kto má najviac nezvyčajné meno a priezvisko, ako sa dostať na konkrétnej kancelárii. Aké sú požiadavky v histórii, učiteľ, a čo je matematika. Vysvetlí vám, v skutočnosti, bude dieťa vysvetliť, aby som v mojej hlave, keď organizuje veľké množstvo nových informácií, je veľmi dobre známa a účinná technika. Možno ste si všimli, že keď ste povedať inej osobe, o problém, ktorý sa nepodarilo vyriešiť sami, niekedy riešenie sa “narodili” v hlave, ako keby sám.

FLASH TROJICE

Po druhé, mnohé piateho stupňa môže začať pochybovať o tom, svoje schopnosti, pretože nové učiteľov, prinášajú im úplne iné požiadavky a pravidlá hodnotenia odlišné od tých, ktoré boli v základnej škole. Pomerne často, učitelia vyšších tried prísnejší prístup na hodnotenie poznatkov dieťaťa. Žiak, ktorý predtým bol vynikajúci študent, zrazu v piateho ročníka, začne robiť štyri, ale istý b + stáva C študent. To všetko môže výrazne narušiť dieťaťa, sebaúctu a sebadôveru. Môže viesť k tomu, že dieťa prestane milovať predmet (Tu si môžete kúpiť matrac do detskej postieľky), pretože učiteľom, alebo (kúpiť teraz detské poschodové postele) mu vlastne stratil túžbu učiť sa.

Čo robiť: v tomto prípade Všeobecného odporúčania na podporu vášho dieťaťa. Teraz budete musieť ukázať mu, že máte milovať ho bez ohľadu na jeho škole úspech, že si myslíte, že v neho, a že pomôže prekonať všetky ťažkosti. Tu môžete prevádzku nasledujúcim spôsobom: povedzte dieťaťu o svoje vlastné problémy, keď sa v piatej triedy presťahovali vás osobne. Na jednej strane to vám pomôže zapamätať si to, čo nie je všetko tak hladko bol v piatej triede, a (kde nájdem detský stôl? ) na druhej strane bude vaše dieťa pochopiť, že to nie je on sám má podobné zložitosti. Rovnaký princíp funguje v terapia skupiny. Koniec koncov, nie je len to, že ľudia s profesionálnym terapeut. A tiež skutočnosť, že keď sa človek uvedomí si, že rovnaké problémy, ktoré čelil iných ľudí sa stáva jednoduchšie, len s tým, že nie je sám.

HEJ VY, CHLAPEC V TREŤOM RIADKU A DIEVČA V ZELENOM SVETER!

Ďalším problémom, ktoré často vzniká v piateho ročníka je depersonalization študentov. Učiteľ vysokej školy nesmie okamžite pamätať celú triedu. Ako výsledok máme štandardná situácia: si len najviac viditeľné je buď najlepších študentov-aktivistov alebo notorický sú porazení. A ostatné deti, nový učitelia môžu stráviť niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov, aby spôsobiť Rada sa opýtať na hodine, vystavovať iba hodnotenia písomných prác.