Deti musia byť chránené pred ľahostajnosťou

Deti musia byť chránené pred ľahostajnosťou. To je veril, že rodičia a lásky pre deti sú neoddeliteľné, ale žiadna záruka, že matiek inštinkt je “prebudil” a skutočnosť, biologického otcovstva nie je faktorom, ktorý určuje kvalitu starostlivosti o deti. Mamičky a oteckov, self-vstrebáva, snaží dištancovať od svojich detí, záves dary a oddávať rozmary, výmena pravda, týka materiálnych hodnôt. Deti sú obzvlášť citlivé na ľahostajnosť, ktorá môže viesť k ich pocit devalued a robí nevhodné spôsoby, ako získať pozornosť dospelých. Chronické odloženie vzdelávania potom vedie k “opomenutie” okamihy života, ktoré sa nemôžu vrátiť.

Deti musia byť chránené pred škodlivými vplyvmi. V porovnaní s veľkými a krutý svet, rodina je sterilné komora, ktorá slúži ako spoľahlivý štít z negativity okolitého sociálneho prostredia. Skôr alebo neskôr bude vaše dieťa dostať von z skleníkových podmienkach a tvárou v tvár s problémami spoločnosti. Rodičia môžu zmierniť “vstupu” do nepriateľského prostredia, včas a vštepila pojem dobré a zlé. Jednoduché kategorické zákazy nie sú dosť: je dôležité posilniť rodičovskú “nie”, príklady a dôvody. Dieťa by nemalo zase dávať ultimátum a morálne “výkonu” pre všetky odchýlky od stanovených pravidiel. Dávať deťom právo na chybu – jednou z metód oboznámenie dieťaťa s morálne a etické základy života medzi ľuďmi.

Deti musia byť chránené pred nadmerným starostlivosti. Dieťa je pod úplnú kontrolu dospelých až do tohto okamihu, kým schopný zabezpečiť pre seba finančne, aj keď s nástupom dospelosti mohol vlna rodičia rukoväť a “chvenie” z rodinného hniezda. Kde, ako a na koho úkor “lietať”, je iná otázka. Hyper je v snahe byť prítomný vo všetkých aspektoch života dieťaťa – od vzdelávania, zábavy, v snahe nielen kontroly, ale v praxi ovplyvniť výber priateľov, oblečenie, školské.

Nesprávny prístup na dieťa ako na ich pokračovanie, jeho úplnú kópiu prispieva k rozvoju rodičov “Boh komplex”. Oni sa snažia umelo uložiť vlastný pohľad na život, aby využili myšlienky a činy Čadu, nie berúc do úvahy, že dieťa má jednotlivec bude, a že jeho názory života môže líšiť od materskej spoločnosti. Nie je odrazom rodičia, ale môžu sa stať obeťou snaží premeniť také.

Prax ukazuje, že každý deň sa práva detí sú porušované, ale tieto skutočnosti zostáva neriešená: norma rodičovská starostlivosť o deti – pomerne vágny pojem, ako aj normy verejnej kontroly činnosti porušujúcej.
Autor: Banaby.sk – Tu si kúpiť nábytok pre deti