Dziecko to indywidualny, wyjątkowy świat

Dziecko to indywidualny, wyjątkowy świat, ale społecznie, musi on być rola, oparte na związkach: syna lub córki, wnuka lub wnuczki, brata lub siostry. Jednak często rodzice dają swoim dzieciom i innymi rolą funkcji. Porozmawiajmy o rolach, które mogą bawić się w rodzinie dzieci, gdy ich wychowanie jest zbudowany prawidłowo. I jeśli znajdziesz w tym tekście przykład jego stosunek do dziecka, pilnie naprawić sytuację.
Bożek rodziny

“Idol rodziny” — to jedna z najbardziej popularnych ról. Jak dziecko nie będzie się zachowywał, zawsze wywołuje aplauz i zachwyt dorosłych. Jakaś fanaberia natychmiast mija starszymi. Jeśli ktoś nie tak wysoko ocenia możliwości i cechy dziecka, natychmiast powoduje niezadowolenie członków rodziny. Całe życie rodziny podlega dziecko. Wszyscy jej członkowie stale wykazują, że żyją tylko dla niego.

Z jednej strony miłość do dziecka jest naturalne, ale z drugiej — na ile słuszne jest takie zachowanie? Miłość do dziecka nie wyklucza wychowania. W większości przypadków możliwe do zaakceptowania niewłaściwego zachowania idzie tylko na korzyść samemu dziecku. Więc dlaczego dorośli nie myślą o tym, zachęcanie dzieci kaprysy, chamstwa, ? Nawet w przypadku rozpoznania nieprawidłowości działania dziecka, znajdują usprawiedliwienia:

bez pytania bierze rzeczy — to po prostu bardzo ciekawy;
uzgodnienia ze starszymi — czuje się dorosłych;
w konflikcie z rówieśnikami — nie widzi sobie równych;
nie słucha — energiczny dziecko;
źle się uczy — nauczyciel nie jest w stanie wyjaśnić;
źle zachowuje się w szkole lub w przedszkolu — mu tam nudzić.

Przy tym dzieckiem tak często , że zaczyna zachowywać się jeszcze gorzej.

Chyba każdemu z nas zdarzało się nie raz do czynienia z dziećmi w miejscach publicznych, ale zawsze zaskakuje nie tylko dziecinne zachowanie, a stosunek dorosłych.
Mamy skarb

Bez wątpienia, “skarb” może być nie tylko , ale i ojca, babci i dziadka. Różnica między nim a “idolem rodziny” polega na tym, że “skarb” dziecko nie jest dla wszystkich, a dla konkretnej osoby dorosłej. Maluch wyraźnie określa różnice w stosunku do dorosłych do niego. Nimi utożsamia i jego zachowanie z różnymi starszymi.

Polecamy stronę: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak łóżeczka dla dzieci i oczywiście materac do łóżeczka. Polecamy sklep Banaby.pl