Jak navyknout dítě k povinnostem?

Jak navyknout dítě k povinnostem? V první fázi je nelogické ihned zatěžování pravidelnými a dlouhodobými povinnostmi. Nechť zpočátku to budou krátkodobé epizodická pochůzky. Nejprve epizodická pochůzky, skládající se z jednoho-dvou po sobě jdoucích akcí: “Jdi do koupelny, sundej si s sušení a přines mi ručník, prosím.” – Instrukce musí být velmi podrobným, konkrétní a srozumitelné pro dítě. A pak, postupně dělat úkoly, v menší míře jejich přejděte. A stimulovat výběr způsobu akci sám dítětem: “Podívej se na to, zda je čas nalít na tvou ? Pokud uschl, pole.”

Třetí. K emocionálně-volní připravenost do školy lze přičíst, a komunikační dovednosti dítěte s druhými lidmi. Starší — známými a cizími lidmi. A s vrstevníky.

Pokud dítě není schopen komunikovat na stejné úrovni se svými vrstevníky, bude to nevyhnutelně stane s nimi do konfliktu nebo konfrontace. Dětský kolektiv je dostatečně pevný a nekompromisní. Takže už ve školce dětem potřebné dovednosti soužití, přátelství a mírového řešení konfliktů. Je důležité, aby kluk věděl, jak se bránit svůj názor, a přitom se choval arogantně. Aby se ostatními dětmi, a, ve (Zde si můžete koupit postele) stejné době, není neuctivé postoj k sobě. Aby neuměl a byla připravena k nalezení kompromisu, řešení konfliktní situace.

Pro vytvoření sociálních dovedností existuje jediný způsob, jak — cvičení. To je důvod, proč, i když ne takový, že je třeba, 4-5 let, má smysl dítě umístit do školky. Aby získal dovednosti komunikace s vrstevníky. Děti samy (banaby.cz) navzájem učí. A dítě na praxi, učí se ustoupit, trval na svém, najít možnosti spolupráce, které zařídí a jeho a kamarády na hraní.

Komunikace na hrnečky a skupinách raného vývoje nedává takové účinnosti při utváření komunikačních dovedností, protože v nich děti mají málo času na volné komunikaci, mají málo komunikovat s ostatními. Více komunikují s trenérem nebo učitelem. Problémy v komunikaci s vrstevníky obvykle vznikají v početných rodinách nebo v případě, že vaše čad existuje mnoho přátel asi jednu s nimi věku.

S 4-5-letými dětmi je efektivní způsob projednání situace, skutečných nebo . Vyberte si čas, kdy vy nikam spěchat, a dítě je nastaven mluvit. o tom, jak komunikuje s přáteli. Co je na nich přitahuje a co nelíbí. Jak se konflikty. A jeden z výše uvedených případů jim. Speciálně vymyslete další podmínky, přijetí optimálního řešení. Ať si myslí, co se snaží, rozhodne se, rozmlouvá. tuto situaci s hračkami.

Vezměte na sebe roli druhého dítěte. Pokud víte, že vaše dítě může projevovat tvrdohlavost, agresi, nebo až, vezměte na sebe roli takové (zde si koupit jídelní židličky) dítě. Aby se vaše batole viděl, jak to vypadá ze strany, jak je obtížné a nepříjemné s těmito dětmi přátelit. Dejte ji v situaci, kdy on sám bude muset překonat ty negativní vlastnosti, které mu je náchylný ukazovat. Řekněte v roli, co cítí, co chce je další kluk. To učí vaše nejen slyšet kamarád, ale a uvědomit si své vlastní potřeby a pocity.