Na początek na pewno można zapomnieć z dzieckiem przez całe boisko

Twoje dziecko wyrosło, i chce się pobawić na placu zabaw. Chce, aby podczas gier był bezpieczny i w dobrym nastroju. Jak mu pomóc? Trzeba nauczyć go właściwego zachowania na boisku.

Na początek na pewno można zapomnieć z dzieckiem przez całe boisko. Powiedz mu, co widzisz i jak z tym grać. Na przykład, huśtawka. Trzeba pokazać, jak kołyszą się inne dzieci, pokręcić dziecka, jeśli jest on mały, pobujać się z nim razem. Wyjaśnić, co się na huśtawce zawsze trzeba się trzymać dwoma rękami, nie grymasić. Jeśli huśtawki bez oparcia, to powiedzieć, że z nich bardzo łatwo spaść z powrotem.

Pokazać to można na przykładzie zabawki. Również surowo zakazać podchodzić do , jeśli ktoś faluje. To bardzo ważne, ponieważ huśtawka mogą bardzo zranić dziecko. Szczególnie ważne jest, aby nauczyć dziecko, z huśtawki dopiero po całkowitym zatrzymaniu, nie starał się z nich jump off w podróży. Jeszcze trzeba skupić się na tym, że nie można grać w piłkę, w chowanego, berka około ruchu huśtawki i karuzele.

Podobna sytuacja z . Trzeba pokazać, jak prawidłowo obracać się, opowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa. Te zasady są podobne z zasadami zachowania się na huśtawce. Ale są takie karuzele, u których w centrum jest nieruchomy koło, o które dzieci karuzela. Gdy takie karuzele mocno wykręcone, a dziecko chwyta się za to koło i nie zdąży w porę go wypuścić, to najprawdopodobniej wyleci z siedzenia i może zranić. Zwróć na to uwagę dziecka.

Dziecko na placu zabaw

Przechodzimy do piaskownicy. Tutaj, oczywiście, o wiele bezpieczniej, niż na huśtawki i karuzeli. Podstawowe zasady: nie wolno rzucać piaskiem, ponieważ może on dostać się komuś w oczy, nie musisz martwić się o cudze placki z błota, tak jak inne dzieci mogą się mocno zdenerwować, nie trzeba brać cudze zabawki bez zgody. Gdy dziecko jest bardzo małe, mama może poprosić o niego zabawkę u innego dziecka, powiedzieć dziękuję. Po meczu odzyskać zabawkę właściciela i podziękować.

Tak, twoje dziecko będzie na swoim przykładzie uczyć się właściwego zachowania. Jeśli dziecko jeszcze nie potrafi sam zbudować placki z błota i twierdzy, a wolą je tylko puzzle, i tutaj możesz mu pomóc. Buduj placki z błota, a dziecko niech je łamie. Wtedy placki z błota innych dzieci będą bezpieczne, ponieważ, gdy dzieci same je robią, są bardzo martwią się, jeśli ktoś ich dzieło złamie. Po meczu poproś dziecko razem zebrać jego zabawki.

Stopniowo dziecko przyzwyczaja się pilnować swoich rzeczy, co przyda mu się w przedszkolu, w szkole, tak i po prostu w życiu. Poprosić dziecko, aby znaleźć swoje zabawki i przynieść je do ciebie. Jeśli natkniesz się na czyjąś zabawką, trzeba dziecku wytłumaczyć, że jest ona obca i oddać właścicielowi lub po prostu umieścić w piaskownicy.

Polecamy Polski sklep z tapety dziecięce oraz ten sam sklep dla klientów ze Słowacji – detská posteľ so zábranou oraz z Czech – dětská postel s úložným prostorem