Není na světě rodiče, kteří si přáli, by svému dítěti špatnou podíl

Není žádným tajemstvím, že všechny komplexy, obavy, nejistota ve své schopnosti, je původem z dětství. Proces utváření identity je velmi složitý. Oduševnělý svět dítě nestabilní, kdykoliv hrubý zásah může způsobit psychické trauma, ozvěny, která bude pronásledovat celý jeho život.

Není na světě rodiče, kteří si přáli, by svému dítěti špatnou podílu. Každý chce, aby jeho dítě vyrostlo soběstačný, stabilní a rozvinuté osobnosti. Bohužel, dobrými úmysly bývá dlážděna cesta do pekel. Své špatné činy, požadavky a předražené očekávání rodiče, občas ochromuje duši dětí. Kupodivu, ale je příliš přemýšlivý, postoj také přispívá k rozvoji různých neurózy. Pojďme se podívat, jak by se měl chovat dospělý, aby zajistily harmonické formování osobnosti dítěte.

Je třeba si uvědomit, že pro plný rozvoj dítě by mělo pociťovat bezpečí. Je nemožné poznávat svět, neustále zažívá pocit úzkosti. Pokud se rodiče přehnaně fixovaná na zdraví, sociální situaci, studiu nebo vztahu s vrstevníky dítěte, pak to vyvolává u něj zvýšená bdělost v těchto oblastech života, podceňuje jeho sebevědomí, brání řádné vytvoření osobnosti.

Nikdy porovnat své dítě s ostatními dětmi. Věta typu: “Podívej se na (, ), vyhrál co to poslušný (elegantní, inteligentní)” vytváří u dítěte pocit méněcennosti. Jak je možné věřit v sebe, když nativní máma a táta si myslí někoho, kdo tě líp. Hlavní podnět pro další úspěchy – pochvala. Přesně to motivuje věřit ve své vlastní síly. Odměňte častěji, na to není třeba zvláštních příležitostech. Jen nádobí – hlavní asistent, vynesl odpadky – nejvíce , a tak sp

Není na dítě přehnané požadavky. Samozřejmě, že chci, aby to dobře studoval. Kvalitní vzdělání otevírá cestu k zajímavé povolání se slušným platem. Ale dříve, než nadávat potomky za další dvojku, zkuste vyřešit důvodu . Možná, že dítě není asimilátů materiál a potřebuje další pomoc. Může být tak, že dítě prostě chybí potřebné schopnosti. To není důvod pro psychologický tlak na dítě. Mnohem důležitější je jeho duševní komfort.

Není to stojí za to nadávat a zesměšňovat své dítě před zraky cizích lidí. Pokud si myslíte, že je třeba, aby tento návrh, promluvte si s dítětem o samotě bez urážky a ponižující srovnání, klidný hlas. Jen takový přístup bude mít potřebný dopad.

Další z možností, jak řídit malý muž v obsedantně – ignorovat. Často se rodiče uchylují k této techniky při dětských záchvatu nebo chtějí potrestat za . Je třeba pochopit – dítě, pocit, že rodič to nevidí, podlehne panice. Je instinkt sebezáchovy u dětí zastavené vědomí, že v tomto velkém a násilném světě nemůže přežít bez podpory svého dospělého. Když máma nebo táta se vyzývavě ho nevšimne, to způsobí, že nové kolo záchvaty vzteku, nebo pokračuje deviantního chování. To vše je děláno ne pro toho, aby se konečně vytáhnout z rodičů sám, stejně jako je paradoxní, že právě pro testování pevnosti vazby se svým dospělým.
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na Banaby kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa