Nie sú rodičia, ktorí chcú svoje dieťa chudobných zdieľať

Pre nikoho nie je tajomstvom, že všetky komplexy, strach, nedostatok sebadôvery od detstva. Proces formovania identity je veľmi zložité. Duchovný svet dieťa je krehké, a akékoľvek drsné zaobchádzanie môže spôsobiť psychickú traumu, ozveny, ktoré sa ho prenasledovať celý svoj život.

Nie sú rodičia, ktorí chcú svoje dieťa zlé zdieľať. Každý chce, aby jeho dieťa vyrastal sebestačná, stabilný a Zrelé osobnosti. Bohužiaľ, dobré úmysly niekedy vydláždiť cestu do pekla. Vaše nesprávne akcie, nadmerné požiadavky a vysoké očakávania rodičov, v čase, mrzák dušiach detí. Napodiv, ale aj starostlivosť, ochranný postoj aj k rozvoju rôznych neuróz. Poďme sa pozrieť, ako sa správať ako dospelí, s cieľom zabezpečiť harmonický rozvoj jednotlivých dieťa.

Je potrebné pripomenúť, že pre plný rozvoj dieťa potrebuje pocit istoty. To je nemožné pochopiť svet, ktorý sa neustále prežívanie úzkosti. Ak rodičia príliš posadnutí zdravie, sociálnu situáciu, v škole alebo vzťahy s rovesníkmi dieťaťa, toto spôsobuje mu zvýšenú úzkosť v týchto sférach života, znižuje sebavedomie, zabraňuje plný formovania osobnosti.

Nikdy porovnať svoje dieťa s inými deťmi. Fráza “Pozrite sa na Pasha (Sasha, Máša), získal povolný (čistý, smart)” dieťa vytvára pocit menejcennosti. Ako môžete veriť v seba samého, keď sa rodina mama a otec nájsť niekoho, kto sa lepšie ako vy. Hlavný stimul pre ďalšie úspechy – pochvalu. Povzbudzuje ľudí veriť v seba. Podporovať vaše dieťa často, nie je potrebné špeciálne príležitosti. Len umyť riad – moja matka je hlavný asistent, vytiahol z koša – clean, atď.

Nerobia na dieťa prehnané požiadavky. Samozrejme, že som ho chcete študovať dobre. Kvalitné vzdelanie otvára cestu do zaujímavých profesií s slušné zaplatiť. Ale predtým, než budete nadávať na dieťa pre iného dvojka, pokúsiť sa pochopiť dôvod zlyhania. Možno, že dieťa nie je učebných materiálov a on potrebuje osobitnú pomoc. A tak sa môže stať, že dieťa jednoducho nemajú požadované schopnosti. To nie je dôvod na psychologický tlak na dieťa. Oveľa dôležitejšie ako jeho pokoj.

Nie je potrebné nadávať a výsmech ich dieťa pred cudzími ľuďmi. Ak si myslíte, že budete musieť urobiť návrhy, hovoriť na dieťa sama, bez urážky a ponižujúcich porovnanie, v pokojný hlas. Len takýto prístup bude mať požadovaný účinok.

Ďalší spôsob, ako riadiť malý muž v neuróze – ignorujem. Rodičia často uchyľujú k tejto techniky na detskom hysterický alebo chcú trestať za trestný čin. Musíte pochopiť, že dieťa, pocit, že rodič nevidí to, panics. Na úrovni pud sebazáchovy u detí založená vedomie, že v tomto veľkom krutý svet prežiť bez pomoci dospelého. Keď mama alebo otec cielene nevšimne to, spôsobuje nové kolo hystérie alebo pokračovanie deviantné správanie. Toto všetko je hotové, aby konečne priniesť rodičia sami, a paradoxne, práve na testovanie pevnosti vzťahov s ich dospelých.
Viac o deti a nábytku pre deti môžete prečítať na Banaby kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa