Učitel, který vede pouze svou třídu od prvního do čtvrtého

Učitel, který vede pouze svou třídu od prvního do čtvrtého, které dobře zná nejen jména a příjmení všech dětí. První paní učitelka a , a . Kromě toho se dobře ví, kdo nejlépe odpoví ústně, a kdo písemně; že to dítě nemůže spěchat s odpovědí a je třeba dát čas, aby se soustředil; a to, naopak, musí “načítat” prací – tak u něj nebude mít čas uniknout. Je to jednoduché – u jednoho učitele je jedna třída, a tam je čas a příležitost dozvědět se zejména děti dané látce rozumí. Učitelé- střední školy takové možnosti ne, oni se učí současně na 5-6 stupňů. Kde opravdu, tu se naučit každé dítě zvlášť? Nakonec mnoho dětí cítí nikomu není správné, téměř opuštěná. Oni nevědí, na koho se obrátit se svými otázkami a problémy – všichni učitelé vyšších tříd se pro ně jeví jako přísnější a naopak.

Co dělat: na základě vlastní zkušenosti, chci nabídnout velmi jednoduché řešení, které umožní učitelům- s lehkostí zapamatovat každého žáka ve třídě. Vezměte standardní list formátu A4, přeložte jej na polovinu a na jednu stranu (máme pro vás dětské koberce) napište, nejlépe vytisknout velkými písmeny jméno a příjmení vašeho dítěte. A to je vše. Nechte své nosí tuto cedulku u sebe na blogu v průběhu celého prvního měsíce výuky v 5. třídě a na každé lekci stanovila. Tímto způsobem je učitel schopen oslovit jménem ke každému dítěti, a to nejen k těm, které (máme pro vás dětská patrová postel) pamatoval. Vzpomeňme si, že podobně postupují organizátoři velkých konferencí s velkým počtem účastníků – před každým řečníkem je kladen desku, kde je napsané jeho jméno a příjmení.

Mimochodem, bude prosím k učitelům nosit v této době jmenovky se jménem a jméno po otci – děti, koneckonců, taky ne všechny učitele najednou pamatovat. A pak je zábavné sledovat, jak někdo z před tím, jak oslovit učitele, nejprve tlačí souseda v bok s otázkou: “Jak se jmenuje?”. A poté, když si uvědomí, že soused zná jméno učitele, stejně jako to, s povzdechem se otevře deník na první stránce, kde je napsán seznam učitelů.

Rád bych, aby po přečtení tohoto článku, mnoho rodičů si uvědomili, co je považováno za přechod dítě do 5-té třídy obyčejných událostí, není vyžadování pozornosti, zcela nesprávné a nepravdivé. Navzdory tomu, že dítě zůstává ve (koupit zde) zdech jeho stejné školy a je obklopen stejnými dětmi, v obvyklé jeho školním životě nastanou velké změny. Pod vlivem těchto změn se všechny děti procházejí tzv. přechodné období do začátku výuky v průměru školy. A všechny děti potřebují čas, aby třídit do nových a pro ně nezvyklých podmínkách studia. A ještě víc pro to, že potřebují pomoc a podpora nejbližších lidí – rodičů. Pak, v případě úspěšné adaptace dítě stejně úspěšně pokračovat další studium.